Futboll Premier League Sport

MANCHESTER CITY – BURTON/ Pritet sonte një gjysmëfinale kampionësh (FORMACIONET ZYRTARE)

Kampioni në fuqi i Anglisë dhe fituesi i vjetëm i Carabao Cup, Manchester City pret sonte në gjysmëfinale të kësaj gare ekipin e Championship Burton Albion. Në këtë ndeshje do të luajë portieri i Kosovës, Aro Muriqi.

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Manchester Cityt dhe Burton Albionit për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Carabao Cup.

Në këtë ndeshje, Pep Guardiola do të startojë me një ekip të kombinuar ku në portë do të qendrojë Aro Muriqi, portieri i Kombëtares së Kosovës.

Pos, Muriqit sulmin Guardiola ja ka besuar Sanes, Jesusit, De Bryenes dhe Mahrezit, ndërkohë në mesfushë do të jetë Gundogan.

Formacionet zyrtare:

Manchester City:

Burton Albion:

Related posts

LAÇI shpërdoron shumë/ Kukësi në avantazh me një gol të MELOS (VIDEO)

Isa.Autor

JO VETËM NË SHQIPËRI/ Stadiumi mbetet në errësirë të plotë pak para ndeshjes në Serie A (FOTO)

Delo.autor

FENOMENAL/ MESSI bëhet “PICHICHI” i La Ligas për herë të pestë, nderohet edhe…

Isa.Autor

Leave a Comment