Futboll Sport

NDESHJA NDAJ HOLANDËS/ Legjenda Kahn lartëson Neuerin dhe ka një mesazh kërcënues për…

Manuel Neuer vijon të jetë portieri i parë tek Gjermania, që sot do të zbresë në fushë për sfidën ndaj Holandës.

Dilema të mëdha ka për portierin e parë të “Pancerave”, dilema që i ka shtuar së fundi edhe legjenda Oliver Kahn.

“Manuel Neuer është gjithmonë më lartë në hierarki, sepse paraqitjet e tij me kombëtaren kurrë nuk kanë qenë zhgënjyese, por ai duhet të shqetësohet, duke ditur që Ter Stegen po përparon shumë shpejt”,tha ish-portieri i Gjermanisë dhe Bayern Munich.

Shumë njerëz janë të bindur se Ter Stegen e meriton vendin e titullarit tek Gjermania, por thjesht Neuer favorizohet se luan me Bayern në vendin e tyre dhe tjetri në Spanjë me Barcelonën.

Related posts

“NUK BËHESH KAMPION ME 5 NDESHJE”/ Mancini flet për dy yjet e Italisë: Duam ekip me…

Delo.autor

LIGA E KOMBEVE/ Kosova barazon me Ishujt Faraoe, por mban kreun e grupit. Ja klasifikimi

Isa.Autor

ASTON VILLA-TOTTENHAM/ Autogol qesharak nga mbrojtësi Alderweireld, Mourinho nuk i beson syve (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment