Basketball

NBA/ James Harden një përbindësh, “Mjekra” vendos rekordin historik (FOTO)

Basketbollisti i Houston Rockets, James Harden, ka vendosur sot një rekord historik në NBA. Ai bëhet basketbollisti i parë që arrin të realizojë një “triple double” prej 40 pikësh në 30 minuta lojë, gjë që nuk e kishte realizuar asnjë lojtar tjetër më parë.

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Cleveland dhe fituar 141-1134 nga Houston, “MVP” i sezonit të rregullt vitin e kaluar, realizoi 43 pikë, 10 rebound e 12 asist, duke qenë një përbindësh në fushë. Paraqitje e jashtëzakonshme e “mjekrës” (nofka e Harden), që tregoi se është një lider në fushë.

Related posts

LAKERS NBA / Trajneri Luke Walton largon dyshimet për shkarkim

Isa.Autor

Durant i jep fitoren Warriors, Oklahoma “fluturon” me Westbrook

Q.Autor

Zhgënjejnë Boston e San Antonio, Lakers triumfon ndaj New York

Q.Autor

Leave a Comment