Futboll Premier League Sport

PËRFORCIMET E RADHËS TEK “TË KUQTË”/ Liverpooli fillon me blerjet e talenteve

Liverpool ka mbyllur marrëveshjen me mbrojtësin Billy Koumetio. Talenti 16-vjeçar ka arritur marrëveshjen me “Reds” dhe do të luajë për skuadrën U-17.

Më parë Koumetio ka qenë pjesë e Lyon në Francë, para se të kalojë te US Orleans në SHBA, ndërsa në vitin 2018 ishte në provë te Liverpool dhe mori pjesë në një miqësore në Berlin.

Mbrojtësi i krahut të majtë është përforcimi i radhës për Liverpool, pasi më parë morën holandezin Ki-Jana Hoever nga Ajax, i cili debutoi ën FA Cup kundër Wolves. Po ashtu, ata firmosën edhe me Bobby Duncan, kushëriri i Steven Gerrard nga Manchester City.

Këto janë disa lëvizje që ka bërë Liverpool tek ekipi i moshave, për të pretenduar në rritjen e talenteve nga akademia drejt ekipit të parë.

Related posts

Pas triumfit ndaj Romës, Gattuso: Duhet të përmirësohemi ende

Isa.Autor

BOTËRORI 2022/ Pas 18 minutash lojë, mesfushori Lingard ndëshkon Andorrën (VIDEO)

Delo.autor

I nxorri në shitje/ Mourinho pendohet për dyshen e mbrotjes së Man United

Isa.Autor

Leave a Comment