• Home
  • Të tjera
  • Boks
  • “AI KA KRIMBA NË FYTYRË, DIKUSH DUHET TA…”/ McGregor sulmon luftëtarin
Boks Sport

“AI KA KRIMBA NË FYTYRË, DIKUSH DUHET TA…”/ McGregor sulmon luftëtarin

Conor McGregor nuk ishte i kënaqur me Kevin Gastelum gjatë kësaj fundjave.

Gastelum duhet të ndeshej me Robert Whittaker në ndeshjen e titullit për peshën e mesme, por sfida është anuluar për shkak të një dëmtimi të australianit disa orë përpara evenimentit.

Gastelum ishte një spektator gjatë UFC 234 dhe deklaroi veten si kampionin e peshës së mesme.

Ai mbante me vete një brez, i cili më pas u zbulua që ishte i Henry Cejudo-s, por The Notorious nuk ka qeshur aspak me gjestin e tij.

“Çfarë do ai krimb me brezin në shpatull? Ai ka krimba në lëkurë. Ishte qesharake që do ndeshej për titullin kampion, jo që të qarkullonte me brezin e artë.

“Dikush duhet ta zgjidhë këtë problem dhe të sterilizojë brezin.”

McGregor ka komentuar pasi ka parë që Gastelum kishte marrë një lloj infeksioni në fytyrë gjatë qëndrimit në Australi.

Related posts

Fenomeni Marc Marquez tregon të ardhmen e Honda-s

Sadik.Autor

Angli-Panama/ Lingard prodhon një perlë, anglezët shënojnë edhe të tretin (VIDEO)

Sadik.Autor

Newcastle shënon gol ndaj Arsenalit

Sadik.Autor

Leave a Comment