Futboll Sport

“Magjia” e Mbappe i jep fitoren Parisit (VIDEO)

Paris Saint-Germain e ka pasur shumë të vështirë ndeshjen e javës së 23-të të Ligue 1 ndaj St Etienne, por në fund ka fituar.

Sfida ndaj vendit të 5-të në renditje pritej të ishte e vështirë për kampionët në fuqi, por në fund ishte magjia e Kylian Mbappe ajo që i ka dhënë fitoren 1-0 Parisit.

Pas ndeshjes së mesjavës ndaj Manchester United në Champions League, PSG është rikthyer në fushë me një skemë 3-5-2, ku Di Maria ka luajtur si sulmues, ndërsa Dani Alves dhe Bernat si mesfushorë.

Një tjetër vendosje e bukur e trajnerit Thomas Tuchel, i cili po ia del mbanë të fitojë pa u ndjerë mungesa e Neymar dhe Cavani.

Goli i Mbappe ka ardhur në fund të takimit. Ai është francezi i parë që shënon 19 gola në 18 ndeshjet e para të sezonit në Ligue 1, diçka që kishte 40 vite që nuk ndodhte.

Related posts

POGBA PO PREGATIT LARGIMIN/ Për momentin jam tek Man United, në JANAR mund të…

Isa.Autor

Hazard shënjestron Botërorin: Ky brez i artë i Belgjikës nuk ka kuptim pa trofe

Sadik.Autor

Vettel realist/ Montekarlo pistë e vështirë, vendi i dytë si një fitore

Sadik.Autor

Leave a Comment