• Home
  • Futboll
  • NJË “MAKINERI” QË NUK NDALET/ Ja shifrat e Ronaldos me fanellën e Juventusit
Futboll Seria A Sport

NJË “MAKINERI” QË NUK NDALET/ Ja shifrat e Ronaldos me fanellën e Juventusit

Ronaldo po kalon një formë perfekte dhe këtë gjë e tregoi sot në ndeshjen kundër Sasuolos. Portugezi shënoi një gol dhe dha një asist për Emre Çan te rrjeta e tretë.

Me këto që bëri sot në fushën e lojës ai nuk ka bërë gjë tjetër veçse të vazhdojë të rrisë shifrat, që tregojnë se gjendja e tij është shumë e mirë. Ky gol  bën që të ai kap numrin 20 në 31 ndeshje të luajtura deri më tani me fanellën e Juventusit. 18 gola në kampionat dhe nga një në Superkupë e Ligën e Kampionëve, portugezi vazhdon aty ku e kishte lënë tek Reali.

Ndërkohë  deri më tani ka 10 asist, kështu që në këtë pikë të sezonit shifrat e golave dhe të asisteve janë dyshifërore. Gjërat për të dhe Juventusin shkojnë në rrugën e duhur, por vëmendja e tifozëve dhe e vet lojtarit janë të përqëndruara te Liga e Kampionëve.

Related posts

TURPËRIMI/ Tek BARÇA e kanë ndarë mendjen, duan që Champions t’u sjellë “hakmarrjen”

Isa.Autor

STATISTIKA TË ÇUDITSHME/ Më i mirë se Messi, CR7, Mbappe & Co. Buffon është i vetmi në Europë

Delo.autor

EKSKLUZIVE/ Ervin BAKU: Skënderbeu favorit për titullin, DERBI do jetë “zjarr”. Panucci nuk është…

Isa.Autor

Leave a Comment