Futboll Seria A Sport

PAS NJË JAVE TË TENSIONUAR/ Interi “dorëzohet” përballë Icardit, i ofron kontratë faraonike

Inter pritet të lë pas një javë të tensionuar dhe të sheshojë gjithçka me Mauro Icardin.

Sipas mediave italiane dhe konkretisht “Corriere dello Sport”, klubi zikaltër ka vendosur në tavolinën e sulmuesit argjentinas një kontratë 4 vjeçare me vlerë 6.5 milionë euro në sezon plus bonuse të lidhura me performancën.

Kushte që vijnë si një përgjigjje nga klubi milanez, pasi pak muaj më parë, Icardi donte një pagë prej 7.5 milionë euro plus bonuse. Gjithsesi, negociatat pritet të vazhdojnë edhe pse nëse çështja e shiritit të kapitenit dhe pozicioni në skuadër nuk zgjidhet, shitja do të ishte zgjidhje e mirë për të gjithë.

Icardi aktualisht fiton 4.5 milionë euro në vit, ndërsa pritet të mungojë edhe në ndeshjen e kësaj fundjave ndaj Fiorentinës.

Related posts

TIRANA-PARTIZANI/ Ndryshime të detyruara në mbrojtje për “Demat”, ja formacioni i mundshëm

Delo.autor

E BUJSHME/ Në Angli e bëjnë fakt të kryer, futbollisti i Realit do të transferohet te Juvja në janar

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Superliga e Kosovës sfidon kampionatet e rajonit, luan futboll, por pa… tifozë

Delo.autor

Leave a Comment