E PABESUESHME NË ANGLI/ Shikoni një gol anormal për t’u shpallur kampion (VIDEO)

Skuadra e Dunston UTS fitoi 3-1 ndaj Guisborough Town dhe u shpall kampione e Divizionit 1 në Ligën e Veriut në Angli dhe siguroi ngjitjen për në National League North.

Deri këtu gjithçka është normale për një skuadër kampione, por goli që shënuan në ndeshjen e tyre më të rëndësishme është anomal.

Portieri i skuadrës mike shkelmon nga mesi i fushës një top drejt zonës kundërshtare në kërkim të golit, por një mbrojtës i Dunston UTS e largon topin me aq forcë nga zona saqë sfera shkon drejt portës kundërshtare, por pa fat sepse traversa i mohon golin, gjithsesi është shoku i tij i skuadrës që e ndjek aksionin dhe e shtyn në rrjetë me kokë pas shpinës së portierit.