Futboll Kategoria Superiore Sport

TEUTA-KASTRIOTI/ Bicaj i zë vendin Osmanit, krutanët me forca të shumta në sulm (FORMACIONET ZYRTARE)

Teuta dhe Kastrioti do të hidhen në fushën e lojës për trepikëshin. Pikët i duhen të dyja skuadrave, por për qëllime të ndryshme.

Teuta do të afrohet drejt Europës, ndërsa Kastrioti t’i shpëtojë rënies në të parën. Shkëmbi në këtë ndeshje ka hedhur në fushën e lojës Bicajn dhe ka lënë jashtë Osmanin. Ajo që bie në sy te durrsakët është edhe mungesa e Kallakut në formacionin titullar. Mesfushori ndodhet në stol për shkak të aktivizimit në 2 sfidat e Kombëtares së Shpresave.

Teuta: Hidi, Frashëri, Bicaj, Arapi, Beqja, Bicaj, Sidibe, Avdyli, Progni, Vecaj, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi

Kastrioti: Çekrezi, Husein, Bojom, Shehi, Ndreca, Ymeraj, Shehu, H. Marku, Bardhi, Kalaja, Roxher. Trajner: Bledar Devolli

Related posts

LIVE/ Manchester United-Sevilla, ja ç’po ndodh në ‘Old Trafford’

Q.Autor

E pabesueshme. Mahrez detyrohet të heqë dorë nga futbolli në moshën 27-vjeçare

Q.Autor

SËRISH FINALE ANGLEZE/ Superkompjutari befason me parashikimin, Champions-in e fiton…

Delo.autor

Leave a Comment