GATUSSO HUMB NJË SHANS TË ARTË/ Milani ndalet me barazim, rrezikon vendin…

Milani ka hedhur një hap fals, në transfertë në ndeshjen kundër Parmës duke barazuar  1-1. Një pjesë e parë e mbyllur në barazim pa gola, i ka lënë vendin një pjesë të dytë më me ritëm dhe që preku rrjetat dy herë.

Në minutën e 69-të ishte Kastijeho, i cili shënoi pas një asisti të Susos. Milani nuk e mbajti dot avantazhin dhe u barazua në minutën e 87-të nga goli i Bruno Alves. Minutat e mbetura nuk sollën asnjë ndryshim dhe kështu Milani ka flakur poshtë dy pikë të arta për luftën e Championsit.

Tashmë kuqezinjtë janë në kuotën e 56 pikëve në vendin e katërt, por skuadra e Gatuzos është në shumë rrezik, pasi Roma dhe Atalanta me fitore në mbasditë mun dt’i rrëmbejnë vendin e katërt.