Futboll Ligue 1 Sport

U PYET PËR SHIJEN E TIJ TË FUTBOLLIT/ Neymar ‘nxit’ spekulimet: Dëshiroj të luaj në një skuadër me…

Neymar ka folur për polemikat që e kanë shoqëruar atë në vitet e fundit.

Në një prononcim për “FOX Sports”, braziliani pohoi se kritikat e kanë shqetësuar atë pas pjesëmarrjes së tij në karnavalin e Rio-s.

“Ishte një ekzagjerim, unë mund të ecja dhe isha trajnuar për dy muaj, ajo që më dhemb më shumë është të shoh lojtarët që më kritikojnë”, tha fillimisht ai.

Kur u pyetën për shijet e tij të futbollit ai përmendi një lojtar me të cilin do të donte të ndante sulmin.

“Mendoj se Hazard. Ai është lojtar që është paksa më ndryshe, stili i tij i lojës është i ngjashëm me timin. Mendoj se do të funksiononte mirë”, ka thënë Neymar.

Kaq ka mjaftuar që në media të përflitet një transfertë e mundshme e Real Madridit, dyshja gjigante Neymar-Hazard.

Related posts

Agjenti i Kalinic, kërkon klub për lojtarin e tij

Sadik.Autor

WOLVES-MANCHESTER UNITED/ “Vendasit” barazojnë shifrat, shënon Jota

Delo.autor

NGA VRIONI TEK FAXHOLI/ Ja talentet U-23 që Sarri mendon të dërgojë në fushë me Romën

Delo.autor

Leave a Comment