Futboll Sport

ZBULON FAVORITIN E “EURO 2020″/ De Bruyne tregon: Këtë Europian e fiton kombëtarja…

Kevin De Bruyne ka dhënë mendimin e tij për favoritin e Kampionatit Europian 2020.

Ylli i Manchester City, beson se kombëtarja e Anglisë ka potencialin e duhur për të dominuar këtë eveniment madhështor në kontinentin e vjetër.

“Ju kam thënë lojtarëve anglez javën e kaluar se ata duhet ta fitojnë këtë Europian. Mendoj se ata janë favoritët, së bashku me Francën” ka thënë De Bruyne.

“I shoh lojtarët tashmë të stabilizuar dhe me një ardhme shumë të ndritur. Nuk e di nëse do të fitojnë, sepse vetëm një skuadër fiton, por ata kanë mundësinë që të bëjnë shumë mirë në 10 vitet e ardhshme”, përfundoi lojtari belg.

Related posts

Sulmi i Mou, kundërpërgjigjet Konte: Unë u shpalla i pafajshëm, por ti je një njeri i ulët

Q.Autor

E ARDHMJA E YLLIT FRANCEZ NË “CAMP NOU”/ Ish-presidenti i Barcelonës këshillon: Grizmannin nuk e duan tifozët, pasi…

Delo.autor

Ndalet Roma, merr vetëm 1 pikë ndaj Chievos

Q.Autor

Leave a Comment