Champions League Ekskluzive Futboll Sport

MAHNITI BOTËN E FUTBOLLIT NË “CAMP NOU”/ Shihni si “Pleshti” duket nën “PETKUN” e “SYRIT MAGJIK” (VIDEO)

Lionel Messi magjik shënoi dy gola kundër Liverpool duke përfshirë një goditje të mahnitshme që shënoi golin e tij të 600 për Barcelonën.

Goditja e tij e lirë në minutën e 82 ishte e mrekullueshme. “Pleshti” me shkëlqim topin mbi murin dhe në cepin e sipërm të modës me rënie në nofull.

Dhe kompleti i tij i përkryer i inçpërzimit bën për një shikim edhe më të mirë nga çdo kënd i kamerës. Koha për të mashtruar:

E bukur. Messi me të vërtetë merr goditje të dënimi dhe realizon “perlën”. Ekziston vetëm një ajër i pashmangshëm kur ai ngre lart dhe shkon me një hark drejt trekëndëshit.

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ishtei i mahnitur për Messin.

“Në këto momente ai është i pandalshëm,” tha ai pas humbjes. “Nuk mund ta mbrojmë goditjen e lirë. Goli i dytë ndoshta nuk ishte më i miri në karrierën e Lionel Messit, por tregon aftësitë e tij se ai është atje edhe në atë moment. Përveç kësaj unë isha i lumtur në atë se si e mbrojmë të gjithë ekipin e Barcelonës. Unë jam një admirues i madh i tyre, ashtu siç janë të gjithë, por djemtë e mi nuk treguan shumë respekt, ata ishin atje çdo herë. Ne luajtëm futboll dhe më pëlqeu kjo. E dija se Lionel ishte një lojtar i klasit botëror dhe tani e pashë përsëri, nuk jam shumë i habitur”.

Barcelona përfundimisht mundi Liverpool 3-0 në Camp Nou. Messi, sigurisht, mbeti një kapëse me Luis Suarezin duke u hedhur në fletën e shënimit. Ai shënoi kundër ish-skuadrës për të hapur rezultatin në minutën e 26-të. Mohamed Salah pati një mundësi të mrekullueshme për të shënuar një gol jashtë por goditi zogjtë nga afërsia. Ousmane Dembele, zëvendësuesi i dytë i gjysmëfinales, mund ta kishte mbyllur kravatën e thellë, thellë në kohën e ndalimit, por ai i priste vijat e tij pasi Messi e luajti.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Majkëll Ngo arrin marrëveshjen me Tiranën, ja rroga që përfiton

Delo.autor

U RIKTHYE NGA HUAZIMI TEK BAJERNI/ Interi vendos për të ardhmen e Perisiç. Këtë sezon do të luajë në…

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK MILAN PARA DY SEZONESH/ Drejt prishjes së kontratës me “Kuqezinjtë” mesfushori…

Delo.autor

Leave a Comment