Futboll La Liga Sport

NJOFTOI FUNDIN E KARRIERËS/ Xavi merr ofertën e parë për tu bërë trajneri i klubit të…

Një ditë pasi ka njoftuar fundin e karrierës, Xavi Hernandez ka marrë edhe ofertën e parë për tu bërë trajner.

Është skuadra e Real Betis që po e sheh Xavin si zëvendësues ideal të trajnerit aktual, Setien.

Trajneri momental ka njoftuar se nuk do të vazhdojë bashkëpunimin me Betis që kohët e fundit ka detyruar klubin e La Ligas të gjejë trajnerin e ri.

Betis është e bindur se Xavi mund ta sjellë atë duke patur parasysh të kaluarën e tij te Barcelona.

Related posts

LARGIME MISTERIOZE TEK TIRANA/ Gent Muça largohet pasi rinovoi tek “Bardheblutë”

Delo.autor

LIVE/ Partizani-Luftëtari: Përplasja me Telushin, gjyqtari humbet kontrollin dhe rrëzohet në fushë (VIDEO)

Isa.Autor

Real ofron 125 milionë euro për dy futbollistë të Chelsea…

Sadik.Autor

Leave a Comment