Futboll Seria A Sport

SERIE A/ Atalanta merr një pikë të artë ndaj “Zonja e Vjetër”, Inter mposhtet me “poker” dhe rrezikon Champions-in

Kanë përfunduar dy takimet e mbrëmjes së sotme të Serisë A. Juventusi nuk ka fituar dot ndaj Atalantës duke barazuar 1-1. Nga ana tjetër Napoli ka shkërmoqur Interin duke e mundur 4-1.

Juventusi vetëm në minutat e fundit të ndeshjes ka barazuar me Manxukiçin, nga ana tjetër Napoli nuk e ka ndalur ritmin gjatë gjithë ndeshjes duke i shënuar 4 gola zikaltërve.

Tashmë gara për dy vendet që të çojnë në Ligën e Kampionëve është më e fortë se kurrë. Atalanta dhe Interi kanë nga 66 pikë dhe mbajnë respektivisht vendin e tretë dhe të katërt. Një pikë më pak ka Milani që ndodhet në vendin e pestë.

Related posts

RUSI 2018/ 11 goditje 10 gola, këto ishin duart më të pasigurta të Botërorit

Sadik.Autor

DUAN SUKSES/ Klubi i njohur SHQIPTAR merr lajmin e madh, MODERNIZON “shtëpinë”

Isa.Autor

Guardiola, pas humbjes në derbi: Mendoj vetëm për Liverpool

Sadik.Autor

Leave a Comment