Sport Të tjera

SOTIR QIRIAQI ZHVILLOI MARATONËN E 157-TË NË KARRIERË/ Presidenti Meta nderon: Kur ulet një kampion, ne çohemi në këmbë…

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka uruar ambasadorin e vrapit në Shqipëri, Sotir Qiriaqin, për maratonën e tij të 157-të të zhvilluar në gjithë karrierën e tij.

Qiriaqi ngriti flamurin shqiptar në Goteborg të Suedisë, dhe presidenti Meta e uron maratonomakun shqiptar, për veprimtarinë e tij ndër vite, dhe mesazhin e përcjellë tek të rinjtë.

POSTIMI I ILIR METËS

Kur ulet një kampion, ne çohemi në këmbë!

Në respekt të ambasadorit të vrapit Sotir Qiriaqi, i cili ka realizuar 157 të tilla në të gjithë botën dhe ngriti flamurin shqiptar në Göteborg të Suedisë. Veprimtaria e tij ka qenë gjithmonë e karakterizur nga motivi sportiv dhe human, duke patur si qëllim mesazhin për paqen dhe dashurinë.

Një model frymëzues për fëmijët dhe të rinjtë për një jetë aktive, sportive e të shëndetshme. Respekt dhe përulje!

Related posts

KARIKATURA E DITËS/ RONALDO nuk ka shënuar GOL sepse s’ka goditur PENALLTI (FOTO)

Isa.Autor

“ÇMENDET” MORATA/ Humbet toruan dhe godet Tonalin me grusht (VIDEO)

Delo.autor

BESIMI TE EKIPI/ Ancelotti: PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Isa.Autor

Leave a Comment