Futboll Seria A Sport

“TOP 11” NË SERIE A PËR SEZONIN 2018-2019/ Asnjë lojtar nga Interi dhe Milani, ja klubet që dominojnë (FOTO)

Edhe pse ka mbetur një javë nga fundi i kampionatit të Serie A për edicionin 2018-2019, Goal.com ka përpiluar edhe formacionin “top 11” të këtij sezoni që po mbyllet.

Habia më e madhe është se nga dy vendet e para, Juventus dhe Napoli, ka vetëm dy futbollistë: Cristiano Ronaldo dhe Koulibaly.

Atalanta, që aktualisht renditet në vend të tretë, përfaqësohet me dy futbollistë: Papu Gomez dhe Josip Ilicic. Asnjë futbollist i Interit dhe Milanit në formacion, ndërsa mungon edhe Roma.

Related posts

“FITOI VËMENDJEN E SHUMË KLUBEVE TË MËDHA”/ Marotta “thumbon” Lautaron, fjalë të mëdha për Eriksen

Delo.autor

DRITË JESHILE TEK JUVENTUSI/ “Muri” mbrojtës do të rikthehet për të arritur…

Delo.autor

Partizani me marsh të pestë, shqetëson vetëm 1 lojtar

Sadik.Autor

Leave a Comment