Futboll Seria A Sport

E BUJSHME NGA ITALIA/ Inter gati të heq dorë nga Icardi për të transferuar yllin…

Transferimi i Romelu Lukakut te Interi është duke u varur edhe nga e ardhmja e Mauro Icardit.

Sipas “The Telegraph”, klubi italian është i gatshëm që të heq dorë nga sulmuesi argjentinas, në mënyrë që t’i sigurojë shërbimet e belgut.

Por, “Nerazzurët” janë duke menduar që Mauro Icardin t’ia ofrojnë Manchester Unitedin dhe para për ta transferuar Lukakun.

Antonio Conte është i dashurua në lojën e sulmuesit belg, pasi e kishte kërkuar edhe në kohën kur ishte te Chelsea.

Beppe Marotta mund të heq dorë lehtësisht nga Icardi, pas tollovisë që ka shkaktuar në klub në sezonin që lamë pas.

Manchester United mund shumë lehtë ta pranojë ofertën e Interit për t’i shkëmbyer sulmuesit dhe ta marrë një pjesë të parave.

Related posts

Kaçes i ecën ters kudo, kaos te Panathinaikos

Sadik.Autor

MOSHA NUK KURSEN ASKËND/ “Pleshti” tallej me Marcelo, braziliani sot e ndal lehtësisht (VIDEO)

Delo.autor

Sampaoli pas disfatës me Kroacinë: “Fajtori për humbjen jam unë, jo…

Isa.Autor

Leave a Comment