Futboll La Liga Sport

HIDHEN NË SULM PËR ZËVENDËSUESIN E GRIEZMANN/ Atletico gati 40 milionë euro për lojtarin e “Los Blancos”…

Rodri është vetëm një hap larg Atletikos së Madridit. Mesfushori spanjoll kërkohet me ngulm nga Bajerni, por ka dhe skuadra të tjera që e duan.

Siç raporton “Marca”, madrilenët nuk do të qëndrojnë duarkryyq dhe do të hidhen në sulm, për të gjetur zëvendëusuesin.

Simeone i ka vënë syrin, mefushorit të Reali, Marko Jorente,për të cilin Florentino Perez kërkon 40 milionë euro.

Atletiko nuk trembet nga kjo shifër dhe është gati t’i ofrojë paratë dhe ta bëjë lojtarin pjesë të vetën.

Jorente është 24-vjeç dhe luan shumë mirë rolin para mbrojtjes, këtë sezon ai shënoi 2 gola në 16 ndeshje, por nuk është në planet e Zidanit.

Related posts

STUDENTI ME PULLË TË KUQE I MANCINIT QË KA HOBI LATINISHTEN/ Ja çfarë duhet të dini për “diamantin” e ri të Italisë…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Manchester United-Liverpool. Rezultati 1-1

Delo.autor

SKANDALI/ Policia kineze në ndihmë të merkatos së Milanit!

bora.autor

Leave a Comment