Futboll Gossip Sport

“TRONDITET” BOTA E FUTBOLLIT/ Familjari i presidentit të njohur vdes në fushë

Duhej të ishte një ditë feste, por kjo e shtunë qershori do të mbetet gjatë në memorien e familjarës Agnelli dhe tifozëve të Juventusit. Kjo për shkak se një nga pjesëtarët e familjarës së pronarëve bardhezi, Clemente Ferrero de Gubernatis di Ventimiglia ka humbur jetën duke luajtur futboll.

Ka qënë pikërisht organizimi i presidentit të Juventusit, Andrea Agnelli, i cili siç bën çdo vit, thërret pjesëtarë të familjes së tij nga e gjitha bota për të luajtur një ndeshje në mitikun torinez “Allianz Juventus”. 52 vjeçari po luante kur u rrezua nga një atak kardiak në zemër.

Reagimi i stafit mjekësor ishte i shpejtë, por Clemente ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital. Pavarësisht dhimbjes, familja Agnelli bëri edhe një gjest për tu shënuar. Ata dhuruan organet e tij, si mushkëritë tek pacientët që presin një transplantim të organit jetësor. Ai la gruan Giovanna dhe tre fëmijë.

Related posts

I DHUROI FITOREN KUKËSIT ME DOPIETË/ Vasil Shkurtaj: Ne do luftojmë deri në fund, dhe do…

Delo.autor

VAZHDOJNË KRITIKAT PËR SARRIN/ Mourinho: Ja ky është vështirësia e tij më e madhe…

Delo.autor

13 STEMAT E FIFAS PËR 2019/ “FSHF” zyrtarizon ndryshimet tek arbitrat

Delo.autor

Leave a Comment