Futboll Sport

NGA POGBA TEK HAZARD/ Njihuni me 10 vëllezërit më të shtrenjtë në historinë e futbollit, ja emrat (FOTO)

Nga Pogba te Touré dhe Lukaku, për të përfunduar te Hazard.

Këto janë mbiemrat, që bartin në vetvete vëllezërit me çmimin më të lartë në tregun e futbollit, në të gjitha kohërat.

Më poshtë po ju bëjmë renditjen e tyre në “top 10”, sipas një rendi zbritës.

Përkrah secilit “duet” keni edhe çmimin e tyre.

Natyrisht, njëri është më i mirë se tjetri, ndaj në kllapa keni çmimin e kartonit të secilit, sipas pozicionit në foto, si pjesë e shumës totale.

10. Uros dhe Nemanja Matic: 47.7 milionë euro (3 milionë dhe 44.7 milionë)

9. Kolo dhe Yaya Touré: 48.7 milionë euro (18.7 milionë dhe 30 milionë)

8. Anton dhe Rio Ferdinand: 56 milionë euro (10 milionë dhe 46 milionë)

7. Johan dhe Anthony Martial: 60.8 milionë euro (800 mijë dhe 60 milionë)

6. Digão dhe Kaka: 67.5 milionë euro (500 mijë dhe 67 milionë)

5. Jordan dhe Romelu Lukaku: 88.7 milionë euro (4 milionë dhe 84.7 milionë)

4. Gonzalo dhe Federico Higuain: 91.3 milionë euro (90 milionë dhe 1.3 milionë)

3. Theo dhe Lucas Hernandez: 104 milionë euro (24 milionë dhe 80 milionë)

2. Florentin dhe Paul Pogba: 105.5 milionë euro (500 mijë dhe 105 milionë)

1. Thorgan dhe Eden Hazard: 125.5 milionë euro (25.5 milionë dhe 100 milionë)

Related posts

BARCELONA NË ALARM/ MESSI kërkon yllin holandez për repartin e mbrojtjes

Isa.Autor

REAL MADRID-ALAVES/ “Los Blancos” dyfishon shifrat, shënon Vinicius

Delo.autor

JUVENTUS-ROMA/ Ja si pritet të luhet sonte kryesfida e Serie A

Isa.Autor

Leave a Comment