Futboll La Liga Sport

NIS PËRFORCIMET E MËDHA/ “Katalanasit” në negociata me yllin e Dortmund, ja oferta e “çmendur”

E përditshmja spanjolle ‘Sport’ shkruan se Barca ka ofruar maksimum 25 milionë euro për shërbimet e lojtarit.

Ylli portugez ka edhe një vit kontratë të mbetur dhe ka disa oferta për të, por Barça shihet si skuadra në ‘pole position’.

Ardhja e Guerreiro do të rriste konkurrencën për Jordi Alba, si dhe do t’i jepte Valverdes mundësi për ta pushuar ndonjëherë spanjollin.

Edhe vet Guerreiro më herët ka shprehur dëshirën për të kaluar në ‘Camp Nou’, kështu që Barca nuk pritet ta ketë të vështirë transferimin e tij.

Related posts

Sulejman STAROVA trajner i TIRANËS? “Bobi” shtang me përgjigjen e tij

Isa.Autor

Sot vendimi/ Skënderbeu sytë nga UEFA, por ka shkelje proçeduriale

Sadik.Autor

Partizani replikon me Shulkun: Na thuaj, përse stadiumet janë bosh kudo në Shqipëri

Sadik.Autor

Leave a Comment