Futboll Sport

PORTUGALI-HOLANDË/ Nations League, Ronaldo kundër Van Dijk (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet në orën 20:45 finalja e Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Holandës, e cila do të jetë e para në historinë e këtij kompeticioni të UEFA-s.

Portugezët do të shpresojnë te Cristiano Ronaldo për ta fituar trofeun, por sulmuesi i Juventusit do të ketë përballë mbrojtësin më të fortë në Botë për momentin, kandidatit për “Topin e Artë”, Virgil Van Dijk.

Kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin “Dragao” të Portos, teksa më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare të të dy ekipeve.

Related posts

Pesë gjërat pozitive të REALIT në ndeshjen hapëse të La Ligas pa RONALDON

Isa.Autor

Motra e Ronaldos vrer ndaj arbitrit: Turp i futbollit, duan të më shkatërrojnë vëllanë

Isa.Autor

JUVENTUS-BOLOGNA/ Pjanic shënon pas aksionit qesharak, protagonist CR7 (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment