Futboll Sport

U ELIMINUA ITALIA NGA EUROPIANI U-21/ Trajneri Di Biagio merr faturën e dështimit

Luigi Di Biagio nuk do të jetë më trajner i Italisë U-21. Pas eliminimit nga Europiani, 48-vjeçari njoftoi lamtumirën nëpërmjet një konference për shtyp.

“Unë nuk do të jem më trajner i U-21. Falenderoj të gjithë për mbështetjen. Kemi bërë punë të madhe, kemi rritur shumë lojtarë, jemi përballur me skuadra të forta dhe kemi përgatitur shumë lojtarë për Kombëtaren A. Rezultati nuk është pozitiv, por për mua nuk është një dështim”, u shpreh veç të tjerave Di Biagio.

Related posts

FITOI ME TRIPLETË NË ANDORRË/ Ervin Bulku kthen “De Biazin” pas 22 muajsh…

Delo.autor

TRONDITET MILANI/ DËMTOHET HIGUAIN: Zbulohet se sa ndeshje do të mungoi

Isa.Autor

I ABONUAR ME GAFAT/ Karius “çmend” turket… të paktën ka sukses në një fushë

Isa.Autor

Leave a Comment