Sport Të tjera

ZHGËNJEN PATRIOT BEHRAMI/ Eliminohet në çerekfinale të “Minsk 2019”

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor duke u eliminuar nga Lojërat Europiane Minsk 2019.

Boksieri azerbajxhanas, 34 vjeç, nuk dhuroi diçka të veçantë por pati përvojën e duhur e cila i solli triumfin kundrejt 19-vjeçarit nga Kosova.

Patriot Behrami meriton duartrokitje për shkak të paraqitjeve të tij në rrethin e parë ndaj kroatit Zheljko dhe ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre.

Petrit Behrami boksoi në kategorinë -69 kilogramë, ndërsa Kosova mbetet në kuotën e tre medaljeve në Lojërat Europiane që zhvillohen në Bjellorusi.

Related posts

SHKËLQEU ME SHPRESAT/ Skuadra e njohur italiane kërkon sulmuesin Vrioni

Delo.autor

HARROHET RONALDO/ Zbuloni SUPER futbollistin që po FIRMOS me JUVENTUSIN

Isa.Autor

SHKËLQEN NË FESTIVALIN E FILMIT/ Georgina Rodriguez vishet nga stilistja shqiptare (FOTOT)

Delo.autor

Leave a Comment