Futboll Seria A Sport

NUK BËN PJESË NË PLANET E JUVENTUS/ Ky klub i Serie A është i duhuri për Higuain

Gianluca Petrachi e ka ftuar Gonzalo Higuainin te Roma. Chelsea nuk ka vendosur ta blejë sulmuesin, i cili është detyruar të kthehet te Juventusi.

Por, “El Pipita” nuk bën pjesë në planet e Juventusit, edhe pse pëlqehet shumë nga Maurizio Sarri dhe kështu duhet të kërkojë për një klub të ri.

Roma është e interesuar në argjentinasin dhe tani haptazi i ka dërguar mesazh drejtori sportiv i klubit, Gianluca Petrachi.

“Nëse Higuain dëshiron të kthehet në ditët e tij më të mira, nuk ka zgjidhje më të mirë për të se ardhja te Roma”, tha Petrachi.

“Këtu, ai mund të ndjekë shembullin e Gabriel Batistutës, që la gjurmët e tij në Romë”.

Related posts

“GRAND SLAM” US OPEN/ Nadal dhe Del Potro “prejnë” biletën si dy gjysmëfinalistët e parë

Isa.Autor

NATIONS LEAGUE/ Italia me një mungesë të rëndësishme, lojtari i Juventus braktis grumbullimin me Kombëtaren

Delo.autor

Hazard: Nuk do ta prekja topin edhe nëse do të luaja tre orë kundër Cityt

Q.Autor

Leave a Comment