Futboll La Liga Sport

NUK SHKËLQEU TEK BARCELONA/ Kevin-Prince Boateng drejt Gjermanisë tek…

Eintracht Frankfurti po shqyrton mundësinë për të rikthyer në skuadër Kevin-Prince Boateng, i cili aktualisht luan me Sassuolon. 32-vjeçari luajti me Frankfurtin në sezonin 2017-2018, duke shënuar gjashtë gola dhe duke ndihmuar skuadrën për të fituar kupën e Gjermanisë në atë sezon.

Boateng, në gjysmën e dytë të sezonit të shkuar, luajti i huazuar te Barcelona, por pa arritur të jetë protagonist në “Camp Nou”. Me mbylljen e sezonit ai u rikthye në Itali te Sassuolo, por e ardhmja e tij pritet të jetë sërish larg Serisë A.

Related posts

PO SHKËLQEN/ “Derbi” italian mes Romës e Napolit për mbrojtësin më të shtrejntë “axurr”

Isa.Autor

LIVE/ Tirana-Kastrioti, Dridhet porta e “bardhebluve”. Kërçiku bën shpëtimtarin

Delo.autor

REALI E BARÇA E PRESIN NË SPANJË/ Neymar FIRMOS një marrëveshje të re që e…

Isa.Autor

Leave a Comment