Sport Të tjera Tennis

PO KALON NJË FORMË FANTASTIKE/ Rafael Nadal siguron me lehtësi në turin tjetër të “Wimbledon” (VIDEO)

Rafael Nadal po kalon një formë fantastike.

Tenisti spanjoll ka siguruar kalimin në turin e 4-t të Wimbledon pas një fitoreje të thjeshtë përballë, Jo-Wilfried Tsonga.

U mendua se do të ishte një ndeshje me rivalitet, por Nadal fitoi 3-0 me sete (6-2, 6-3, 6-2). Francezi nuk ishte në një ditë të mirë dhe nuk ia doli për asnjë moment të vinte në vështirësi kundërshtarin e tij.

Nadal prek për herë të 9 turin e 4-t të Grandslamit anglez.

Related posts

Agjenti i Kalinic, kërkon klub për lojtarin e tij

Sadik.Autor

“TRAJNER SKANDALOZ DHE PA MEND”/ Xhelal Mziu sulmon Panuccin dhe thumbon FSHF-në

Delo.autor

“JASHTËTOKËSORI” NË HIJE/ Espanyol ndal “Katalanasit” në minutat e fundit

Delo.autor

Leave a Comment