Futboll Seria A Sport

E BUJSHME NGA SPANJA/ Napoli i gatshëm t’i sigurojë Icardit një pagë prej…

Skuadra e Napoli është e gatshme që të ofrojë një shumë të majme parash për shërbimet e Mauro Icardi.

Icardit i është bërë me dije se nuk do të jetë pjesë e planeve të Inter, pas ardhjes së Antonio Conte në krye të stolit.

Trajneri italian i ka thënë lojtarit se mund të gjej skuadër të re dhe këtë situatë po synon ta shfrytëzojë Napoli.

‘AS’ shkruan se Aurelio De Laurentiis është i gatshëm t’i sigurojë Icardit një pagë prej 10 milionë eurove në vit.

Me transferimin e Romelu Lukaku tek Inter, argjentinasit i është dhënë goditja e fundit, duke i marrë edhe numri 9 të fanellës.

Kujtojmë se të interesuar për shërbimet e ish kapitenit të Inter janë Roma dhe Juventus.

Related posts

CHELSEA GODET NË MERKATO/ Ble talentin Pulisic nga Dortmund për 64 mln euro

bora.autor

Chelsea sfidon United për atë që do të ishte blerja e shekullit

Sadik.Autor

FSHF me “dorë të hekurt” për dhunën në Korçë, publikohen dënimet për SKËNDERBEUN dhe PARTIZANIN

Isa.Autor

Leave a Comment