Futboll Seria A Sport

ËSHTË NË KËRKIM TË NJË SULMUESI/ Roma hedh “sytë” nga lojtari brazilian…

Roma është në kërkim të një sulmuesi pas dëmtimit të Perrotit, i cili pritet të mungojë deri në fund të tetorit.

Në këtë situatë verdhekuqtë janë hedhur në merkato, për të gjetur një sulmues të djathtë dhe duket se atë e ka gjetur te ukrainasit e Shaktar Donjestkut. Bëhet fjalë për sulmuesin brazilian Taision, i cili në sezonin e fundit zhvilloi 35 ndeshje me ukrainasit dhe shënoi 6 gola.

Lojtari pëlqehet shumë nga trajneri Fonseka, i cili e kishte nën urdhrat e tij gjatë kohës kur ai drejtonte Shaktarin, dhe e kërkon edhe te skuadra e re.taison.shakhtar.donetsk.napoli.2017.2018.750x450

Drejtuesit po punojnë t’ia plotësojnë trajnerit këtë kërkesë, dhe së shpejti do të nisin kontaktet me skuadrën ukrainase, duke ditur që nuk kanë edhe shumë kohë pasi merkato mbyllet në 2 shtator.

Related posts

Skënderbeu ka objektiv të qëndrojë lart në renditje, do të mbajë Bregun gjithë sezonin

Isa.Autor

GABIMERT NA KANË PENALIZUAR/ Vangjeli: Tirana në gara për titullin kampion

Delo.autor

Tirana-Kastrioti, sot në Elbasan luhet finalja e titullit të Kategorisë së Parë

Sadik.Autor

Leave a Comment