Futboll Kategoria Superiore Sport

PJESA E PARË/ Kukësi e mbyll me FITORE. Partizani i Lerdës e nis keq (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë në sfidën që po luhet në “Elbasan Arena” ndërmjet Kukësit dhe Partizanit.

Verilindorët po fitojnë me rezultatin 1-0 përballë të kuqve pasi në minutën e 39’ Vasil Shkurtaj u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë!

Duhet theksuar se Kukësi ka qenë skuadra më e mirë në këtë pjesë loje, duke kontrolluar rivalin dhe duke u shfaqur rrezikshëm para portës së Hoxhës dhe në dy momente të tjera, ndërsa Partizani nuk ka bërë ende asnjë gjuajtje në portën e Avdylit.

Related posts

Skedina që mund t’iu zbukurojë ditën! Mos i humbisni këto 3 parashikime

Q.Autor

E BUJSHME NGA FRANCA/ E pranon vetë lojtari belg: Janë 12 skuadra që më kërkojnë

Delo.autor

PLAS TEK ARGJENTINA/ Maradona: MESSI të mos kthehet në Kombëtare, Skaloni është…

Isa.Autor

Leave a Comment