Futboll Kombëtarja Kosova Sport

PORTIERI I “SHPRESAVE” MBETET PA EKIPI/ Saimir Ujkani ndërpret kontratën me klubin turk…

Portieri dhe kapiteni i kombëtares së kosovës, Saimir Ujkani, i ka dhënë fund provojës së tij tek skuadra e Rizerspor në Turqi.

Ujkani ka zgjidhur kontratën me klubin turk, për të nisur një epokë të re, ndoshta në futbollit italian.

31-vjeçari prej kohësh kishte shprehur pakënaqësinë për situatën që po kalonte te Rizespori, ku gjatë sezonit të kaluar ka luajtur vetë në një ndeshje të kampionatit (44 minuta si zëvendësues).

Palët ranë dakord që marrëveshja të ndërpritej para kohe, pasi Ujkani kërkonte më shumë hapësira. Qëndrimi thuajse gjatë gjithë kohës në stol ndikoi edhe në statusin e “gardanit” 31-vjeçar te “Dardanët”, ku portier i parë tashmë është Arijanet Muric.

Related posts

LA LIGA/ Befason Modric: Do ta shihja mirë veten në një kampionat si ai

Sadik.Autor

PSG-Real Madrid, ja kush ekip favorizohet nga kompanitë e basteve

Q.Autor

U ZËVENDËSUA NGA TRAJNERI/ Futbollisti shqiptar thyen me grushte stolin e rezervave (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment