Futboll Seria A Sport

RISI NË FANELLAT E REJA TË JUVENTUS/ Shkronja kineze dhe shenja zodiake të horoskopit (FOTO)

Pak kohë më parë, Juventusi vendosi të ndryshonte logon duke marrë një logo të re, e cila u kritikua shumë nga tifozët në fillim. Shkak për këtë ndryshim u bë marketingu, që duket se ka marrë një rol të rëndësishëm në klubin bardhezi. Së fundmi, Juventusi ka bërë një tjetër risi, por këtë radhë në numër të kufizuar.

Në Shangai është prodhuar fanella e dytë e Juventusit e cila ndryshe nga ajo zyrtare, emrat e futbollistëve i ka të shkruar me shkronja kineze. 5 futbollistë të Juventusit, kanë tashmë fanellën e tyre me shkronjat e veçanta dhe kjo fanellë ka dalë menjëherë në shitje.

Në total, janë vetëm 500 fanella të prodhuara dhe numri i fanellës, është i përbërë nga shenja zodiake të horoskopit kinez. Kështu, Ronaldo, Pjani1#, De Ligt, Rabio dhe Bernardeski do të kenë fanellat në versionin kinez dhe ato mund të blihen nga tifozët edhe online.

Related posts

“TË GJITHA NDESHJET E MBETURA JANË SI FINALE”/ Mesfushori Murataj: Ja si e mbajmë kreun

Delo.autor

HEROI I KUPËS SË BOTËS 2014/ Gotze ka akoma një ëndërr, ja çfarë do të bëjë para se të tërhiqet

Delo.autor

LUHET DERBI I LONDRËS/ Arsenal dhe Tottenham për t’u rikthyer te suksesi

Delo.autor

Leave a Comment