Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN BJELLORUS/ Elis Bakaj protagonist me gol dhe asist tek Shakhtjor

Elis Bakaj po kalon një formë të shkëlqyer në Bjellorusi.

Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në fitoren 6-0 që skuadra e tij Shakhtjor Soligorsk arriti ndaj Neman.

32-vjeçari hapi serinë e golave në minutën e 7-të, teksa u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Shqiptari nuk u mjaftua me kaq, pasi në fundin e pjesës së parë asistoi për shokun e skuadrës Yanush, i cili shënoi golin e katërt të sfidës.

Me triumfin e sotëm, skuadra e Bakajt, u ngjit në kuotën e 34 pikëve, duke u renditur në vendin e 3-të.

Related posts

I THA “JO” MILANIT/ SUPER skuadrat anglez hidhen në sulm për SUAREZIN 

Isa.Autor

U AFRUA ME BUJË NË MERKATON E VERËS/ Sulmuesi i Milanit nis bisedimet për rikthimin tek…

Delo.autor

Yjet e Kolumbisë dhe Dani Alves protagonistë në klipin e Botërorit (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment