Futboll Kategoria Superiore Sport

SKANDAL TEK FLAMURTARI/ Japin dorëheqjen nga klubi trajneri dhe drejtori sportiv, ja shkaku befasues

Rrufe në qiell të pastër te Flamurtari. Teksa mendohej se klubi kishte nisur riorganizimin e ekipit, duke afruar edhe lojtarët e parë në merkato, vjen lajmi “bombë”.

Zbulohet se trajneri Gerd Hxhiu dhe drejtori i ri sportiv Artim Pollozani, kanë paraqitur pak minuta më parë dorëheqjen e parevokueshme.

Mësohet se shkak për këtë është bërë moskorrektësia e drejtuesve të klubit për të paguar lojtarët që kishin arritur marrëveshjen.

E mërkura ishte lënë si afat i fundit për të vërë pagesën, por në ‘Vlorë” ka rezultuar si mashtrim i radhës.

Flamurtari është tashmë në një kolaps të plotë dhe rrezikon të mos nisë sezonin futbollistik, pasi askush nuk merr përsipër të drejtojë këtë ekip. Panorama

Related posts

Miqësorja në “Loro Boriçi”, futbollistët e Kosovës me dorën në zemër për himnin e Shqipërisë (VIDEO)

Sadik.Autor

Analizë: Arma më e fortë e Valverdes kundër Zidanes nuk është arma, po karma!

Q.Autor

MILANI NIS FESTË/ Kuqezinjtë firmosin marrëveshjen me “bomberin” ITALIAN

Isa.Autor

Leave a Comment