Futboll Sport

SUPERKUPA E EUROPËS/ Liverpool dhe Chelsea takohen në fianle, hera e parë një derbi anglez

Garat europiane rikthehen edhe një herë në qendër të vëmendjes, me Liverpool dhe Chelsea që takohen në finale të Superkupës së Europës.

Derbi anglez do të luhet në orën 21:00, në stadiumin e Besiktas në Stamboll.

Liverpooli për këtë finale nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e portierit Alisson Becker, të dëmtuar në ndeshjen hapëse të Premierligës.

Në anën tjetër, me dyshime të mëdha është edhe N’Golo Kante, që trajneri Frank Lampard la dyshime nëse do të mund të paraqitet.

Liverpool ka fituar tri herë Superkupën e Evropës, ndërsa Chelsea një herë.

Related posts

SHNËNOI NGA NGA PIKA E BARDHË NDAJ INTER/ Immobile: Jam këtu edhe për meritë të shokëve të mi, Ronaldo e Lukaku…

Delo.autor

Lautaro dhe dy armë/ INTERI “harron” ICARDIN: “Varka” e Spaletit gjen drejtimin e duhur

Isa.Autor

“Çdo ekip do të dëshironte ta kishte De Bruynen”

Q.Autor

Leave a Comment