Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Flet Lewis Hamilton: Avantazhi me rivalët është i madh, dy fitoret e Leclerc nuk…

Lewis Hamilton, kryesuesi i botërorit të Formula 1, beson se dy fitoret e Charles Leclerc me Ferrari në dy garat e fundit nuk kanë për ta përmbysur renditjen. Britaniku i Mercedes ka 102 pikë më shumë se monogasku, ndërkohë që kanë mbetur edhe 7 gara nga mbyllja e botërorit.

“Unë përpiqem të bëj më të mirën në çdo garë. Avantazhi që kam me rivalët është i madh dhe më jep mundësinë të garoj i qetë. Natyrisht nuk do “të fle mbi dafina”, por nuk kam pse rrezikoj”, tha Hamilton.

Rivali më i afërt në renditje për pilotin e Mercedes është shoku i tij i skuadrës, Valtteri Bottas, me 63 pikë më pak. “Në Itali, Bottas ishte më i shpejtë se unë dhe pavarësisht se unë dola jashtë piste ai do të më parakalonte. Natyrisht që kur kryeson duhet të kesh gjithçka nën kontroll edhe shokun e skuadrës”, tha Hamilton.

Related posts

E PABESUESHME/ Boksieri amerikan hedh kundërshtarin te tifozët (VIDEO)

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Nuk ndalet Anglia shënon edhe golin e dytë ndaj Tunizisë

Sadik.Autor

FORMACIONI IDEAL/ Shaqiri zgjedh Sergio Ramos, ja kë përjashton (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment