Sport Të tjera

FORMULA 3/ Aksident i tmerrshëm në garat me makina, piloti fluturon në ajër (VIDEO)

Garat automobilistike po përjetojnë momente të frikshme.

Pas aksidentit të rëndë që ndodhi javën e kaluar në Formula 2 ku një pilot humbi jetën, tashmë aksidenti tjetër i rëndë por për fat të mirë pa pasoja në njerëz ndodhi në Formula 3.

Piloti australian, Aleks Peroni, ka parë “ferrin” me sytë e tij, pasi makina me të cilët ai po zhvillonte garën pësoi një aksident. Makina e 19-vjeçarit goditi një pengesë të vogël që ndodhej jashtë pistës.

Si pasojë e kësaj makina u ngrit në ajër në një lartësi prej rreth 6 metrash, duke u përplasur me pjesën rrethuese të pistës.

Menjëherë kjo ngjalli panik, pasi në mendjet e të gjithëve erdhi vdekja e pilotit tjetër të Formula 2, Antoni Hjubert.

Megjithatë Peroni, doli nga makina e dëmtuar dhe vazhdoi me këmbët e tij, ndërkohë që tani është nën kujdesin e mjekëve.

Related posts

NË PRAG TË SFIDËS ME PARTIZANIN/ Trajneri Gjoka: Duhet të “blindojmë” vendin e dytë, por synimi…

Delo.autor

SHQIPTARI I LAZIOS viziton monumentin e SKËNDERBEUT: Legjendat jetojnë përgjithmonë (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Luhet ndeshja kualifikuese Europa League Teuta-Ventspils, mbyllet pjesa e parë.

Delo.autor

Leave a Comment