Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

GAFA E RËNDË PËR HIMNIN E KOMBËTARES/ Mediat franceze zbulojnë arsyen e vërtetë të ngatërresës

Një incident i pazakontë ndodhi mbrëmë në fillim të ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë. Teksa pritej të ekzekutohej himni shqiptar, u luajt ai i Andorras. Kaq mjaftoi që lajmi të merrte dhenë duke bërë një bujë të madhe në mediat ndërkombëtare si dhe në rrjetet e ndryshme sociale.

Mirëpo, për të mos mjaftuar kjo gafa u pasua edhe gjatë ndjesës së bërë nga organizatorët, të cilët i kërkuan falje Armenisë. Ndërkohë, mediat franceze, kanë zbuluar edhe arsyen e vërtetë pse ndodhi ngatërresa. Si pas faji ishte i  Federatës së Futbollit Francez, e cila është përgjegjëse për organizimin e ndeshjeve.

Sipas tyre, FIFA ka dërguar në email dy himne, për shkak se Franca pritet të luajë edhe me Andorrën më 10 shtator, teksa francezët vendosën himnin e gabuar, i cili shkaktoi jo pak polemika.

Related posts

MJAFTOJNË 2 MINUTA! Baseli i Xhakës në disavantazh pas gafës (VIDEO)

Delo.autor

Milan – Inter si Oscar: Nominimet për derbin e … Ligës së Kampionëve

Q.Autor

MBETET JASHTË LISTËS SË ZIDANE/ Presidenti i PSG-së synon akordin me “xhevahirin” e Realit…

Delo.autor

Leave a Comment