Ekskluzive Futboll Ligue 1 Sport

“NEYMAR PI*DHU!” Skuadra e PSG ka një vit për të “shpëtuar” karrierën pas dështimit me transferimin

Ylli brazilian, Neymar e gjen veten të “martuar” me Paris Saint-Germain, ku do të duhet të fitojë ndaj kritikëve të panumërt nëse do ta shpëtojë karrierën e tij
Më 1 Shtator, Neymar u largua nga Paris Saint-Germain, por destinacioni i tij ishte SH.B.A. me ekipin kombëtar të Brazilit, sesa Spanja ku ai kishte shpresuar në mënyrë të dëshpëruar të nënshkruajë për Barcelonën apo Real Madrid.

“Se queda”. Ai qëndron.

Nëse prishja e transferimit të tij në “Camp Nou” nuk ishte saktësisht kundër shanseve, ajoishte padyshim kundër dëshirave të lojtarit, tifozëve të klubit katalanas dhe ndoshta edhe anëtarëve të caktuar të bordit të Paris Saint-Germain.

Me kampionët e Ligue 1 që kërkojnë të rikuperojnë një sasi të madhe prej 222 milion eurosh të gatshme që ata paguanin për ta bërë sulmuesin lojtarin më të shtrenjtë në botë në vitin 2017, një operacion për ta shpërblyer atë larg kryeqytetit francez do të ishte gjithnjë i ndërlikuar për Barcelonën – veçanërisht pasi drejtuesit kishin kaluar me zell këtë verë me pëlqimet e Frenkie de Jong dhe Antoine Griezmann për të arritur një deficit transferimi prej 130 milion eurosh. /AlpeSport.al

Related posts

FUTBOLL DHE MUZIKË/ Andi Lila zbulon detajet dhe të ftuarin special në miqësoren solidarizuese

Delo.autor

Nainggolan konfirmon/ Vendimi ishte i Romës, do të transferohem tek ky klub

Isa.Autor

AJAXI PO NDËRTON HISTORINË NË CHAMPIONS/ Sekretet e trajnerit: Nga kategoria e katërt gjermane, në gjysmëfinale

Delo.autor

Leave a Comment