Futboll Sport

ESTONI-GJERMANI/ Karton i kuq befasues. Largohet nga fusha…

Komplikohet situata te Gjermania dhe po rrezikon shumë në eliminatoret e Euro 2020.

Emre Can është detyruar që të largohet nga fusha e blertë pasi arbitri i ndeshjes e përjashtoi me kartonin e kuq.Mesfushori i Juventusit bëri një ndërhyrje fatale ndaj kundërshtarit estonez që në rast se nuk do ndalej po dilte përballë portierit Manuel Neuer.

Vlen të theksojmë që ende nuk është zhbllokuar rezultati në duelin ndërmjet Estonisë dhe Gjermanisë.

Related posts

TEUTA-TIRANA/ Gafë e Vangjelit, Lorenco Vila shënon të dytin. “Çmenden” në festë durrsakët (VIDEO)

Delo.autor

“SHENJESTRON” HEROIN E PËRMBYSJES EPIKE/ Klopp: Ishte i tërbuar, që nuk startoi kundër Barçës

Delo.autor

Zyrtare: Kaçe huazohet te Panathinaikosi

Q.Autor

Leave a Comment