Futboll Kategoria Superiore Sport

PLAS TEK PARTIZANI/ Hakaj sherr me trajnerin Lerda. Zbardhet debati mes tyre

Plas sërish te Partizani. Të kuqtë e kryeqytetit duket se e kanë të pamundur që në këtë sezon të mbyllin një javë pa përplasje të brendshme. Rasti më i fundit ka ndodhur dje, gjatë seancës stërvitore të zhvilluar në kompleksin “Pepa” në Elbasan.

Trajneri Lerda kapet me Hakajn dhe e përzë nga stërvitja, ndërkohë që ky i fundit lëshon një lumë të sharash ndaj teknikut. Kur skuadra ishte duke zhvilluar një lojë midis tyre, pasi kishin kaluar pak minuta nga testi brenda grupit, tekniku italian nxjerr nga loja Hakajn, ndërsa ky i fundit nuk mban më nervat dhe shfryn dufin, i cili me sa duket ka qenë i akumuluar që më parë, duke parë edhe rrjedhjen e ngjarjeve.

esin hakaj

DEBATI I PLOTË MES LERDËS DHE HAKAJT

Pasi Lerda e nxori Hakajn nga loja nis edhe dialogu në  distancë midis tyre, i cili edhe mund të përfundonte në përplasje nëse do ishin afër njëritjetrit dhe po të mos ndërhynte stafi. “Panorama Sport” më poshtë jep të zbardhur dialogun mes trajnerit dhe lojtarit. (Dialogu kryhet pasi trajneri kishte nxjerrë nga loja Hakajn dhe ky i fundit po dilte me ngadalë nga fusha).

Lerda: “Luaj më shpejt, vrapo, mos ec!”

Hakaj: “Mos na çaj t…”.

Related posts

LIVE/ Kukësi-Skënderbeu: Mbyllet pjesa e parë në Kamzë, Dzaria “MËSHIRON” korçarët (VIDEO)

Isa.Autor

MILAN-BENFICA/ Ish-milanisti ndëshkon “Kuqezinjtë” me pak fat, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

“DIVORCI I TRAJNERIT” ITALIAN ME JUVENTUS/ Allegri kalon drejt gjigantëve të Bundesligas…

Delo.autor

Leave a Comment