Futboll La Liga Sport

LËSHOHET “BOMBA” NGA ITALIA/ Ylli Hazard drejt Serisë A, gati ribashkimi me trajnerin e vjetër

Një lajm bombë ka ardhur nga Italia, teksa Roma po mendon afrimin e sulmuesit të Real Madrid, Eden Hazard.

Belgu zhvilloi një sezon katastrofë tek madrilenët ku dëmtimet e shumta e kushtëzuan të luante minuta të pakta. Por, me afrimin e Murinjos, pronarët e Romës, vëllezërit Friedkins po kërkojnë të bëjnë dhe një ose dy blerje të bujshme për të rritur cilësinë e skuadrës.

Një ndër të zgjedhurit e pronarëve amerikan është Eden Hazard, por ky nuk do të jetë një operacion i thjeshtë. 30 vjeçari mund të afrohej në formën e huazimit dhe Roma do të paguante pagën e tij rreth 15 milionë euro në sezon, ose mund të ketë dhe një marrëveshje me Realin për kompensimin e një pjese të pagës së sulmuesit belg.

Hazard do të ribashkohej përsëri me Murinjon, pas dy viteve të kaluar së bashku kur portugezi drejtonte Çelsin në vitet 2013-2015.

Related posts

U MBYLL MERKATOJA E VERËS/ Ja lista e futbollistëve të njohur që kanë mbetur pa skuadër

Delo.autor

E BUJSHME/ Anderlecht huazon talentin e Bayern Munich para ndeshjes me Laçin, ja emri…

Delo.autor

KA EDHE KËSHTU/ GAFA në Instagram, ylli i Anglisë me pantallonat e mbushura (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment