Futboll Sport

SOT NË “FADIL VOKRRI”/ Kosova “test” miqësor me Gjibraltarin, stadiumi pritet i tejmbushur

Sot në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” Kosova zhvillon ndeshjen miqësore përballë Gjibraltarit që e paraprin atë kundër Malit të Zi për eliminatoret në Kampionatin Europian 2020.

Pak ka rëndësi nëse Kosova zhvillon një ndeshje miqësore apo kualifikuese, stadiumi në Prishtinë duket se do të jetë gjithmonë i stërmbushur.

Edhe pse për nga cilësia këto dy ekipe kanë dallime të mëdha pasi Gjibraltari është një kundërshtar modest, duket se për këtë ndeshje do të shiten të gjitha biletat.

Sipas asaj që figuron në ‘Tiks.app’, kanë mbetur edhe 1165 bileta për t’u shitur për ndeshjen Kosovë – Gjibraltar.

Related posts

“NJË FALENDERIM I PËRZEMËRT PËR…”/ Fituesi i Champions me Milanin rikthehet në stol!

Delo.autor

“JANË TË AFTË TË BËJNË DIFERENCËN”/ Rrëfehet Xavi, zgjedh mbrojtësin dhe mesfushorin më të mirë

Delo.autor

JOSHËSE DHE BOMBASTIKE/ Laura Merrin, futbollistja më SEKSI në planet (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment