Futboll Sport

DEL VIDEO/ Sadio Mane lojtar dhe njeri i madh, ndihmon punonjësin gjatë grumbullimit me Senegalin

Sadio Mane me përulësinë dhe mirësinë e tij vazhdon të prek zemrat e sportdashësve.

Së fundmi Mane ndodhet i grumbulluar me Senegalin për ndeshjet e Kupës së Kombeve në Afrikë. Para dy ditësh ata luajtën me Kongon, ku triumfuan me rezultatin 2-0.

Pikërisht para kësaj ndeshje, sulmuesi i Liverpool bëri një gjest të madh. Pasi zbriti nga autobusi për të hyrë në fushë, 27 vjeçari pa një punonjës që po fuste ujin në stadium.

Menjëherë sapo pa këtë punëtor, futbollisti u kujdes që ta ndihmonte atë, teksa mori dy pako ku ndodheshin shishet me ujë dhe i futi ato brenda për t’i dhënë një ndihmë punëtorit.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

Related posts

THELLOHET SKANDALI ” RONALDO”/ REALI hedh në gjyq gazetën portugeze për publikim të…

Isa.Autor

“QENDROJ KËTU 100 %”/ Guardiola i habit të gjithë: Edhe nëse nuk ndryshon dënimi…

Delo.autor

ZBULOHET LISTA PËR SFIDËN NDAJ DORTMUND/ Ja vendimi që merr Valverde merr për “Jashtëtokësorin”

Delo.autor

Leave a Comment