Futboll Premier League Sport

“BLEACHER REPORT UK” ZBULON LISTËN/ Ja 5 golashënuesit më të mirë në 10 vitet e fundit…

Bleacher Report UK ka publikuar renditjen e golashënuesve më të mirë të Premier League në 10 vitet e fundit. Një renditje e përbërë nga kampionë dhe legjenda të futbollit botëror.

Ja 5 më të mirët e 10 viteve të fundit:

SERGIO AGUERO

SKUADRA: Manchester City

GOLA: 174

HARRY KANE 

SKUADRA: Tottenham

GOLA: 136

WAYNE ROONEY

SKUADRA: Everton, Manchester United

GOLA: 114

ROMELU LUKAKU

SKUADRA: Chelsea, West Bromwich, Everton, Manchester United

GOLA: 113

VAN PERSIE 

SKUADRA: Arsenal, Manchester United

GOLA: 98

Related posts

Dalic tremb Anglinë: Nuk kemi ardhur me fat deri këtu

Isa.Autor

RIKTHIMI I SUPERLIGËS/ Presidenti Duka: Nga e hëna stërvitje në grup, futbolli nis më 3 qershor

Delo.autor

MSG E “FRIKSHME”/ Barcelona i ka të sigurt 100 golat në sezon, ja SKEMA

Bora Xhani

Leave a Comment