Futboll Sport

CEREMONIA E “TOPIT TË ARTË/ Shpallet portieri më i mirë për 2019 “Gardiani…

Ka nisur publikimi i emrave të futbollistëve të cilët kanë qenë pjesë e votimimit për “Topin e Artë”. Ashtu siç ndodh zakonisht, revista e njohur “France Football”, ka nisur numërimin mbrapash duke publikuar emrat e futbollistëve të cilët kanë marrë më pak vota, teksa në fund do të jetë radha e fituesit të “Topit të Artë”, për të cilinin nuk ka dyshime që do të jetë Lionel Mesi.

Kjo gjë është zbuluar disa ditë më herët nga ceremonia zyrtare nga prestigjiozia “El Mundo Deportivo”.  Për sa i përket listës së 20 emrave, bie në sy mungesa në top 10-ce e futbollistëve si De Ligt, Hazard dhe De Jong, të cilët priteshin të ishin në top 10-çe, por kjo gjë nuk ka ndodhur. Në vijim, lista sipas radhës që përditësohet vazhdimisht nga “France Football”:

RENDITJA ZYRTARE: 

5 Salah

6 Mbape

7 Alison

8 Robert Levandovski

9 Bernardo Silva

10 Rihad Mahrez

11 Frenki De Jong

12 Rahim Stërling

13 Eden Hazard

14 Kevin De Bryjn

15 Matija De Ligt

16 Serxhio Aguero

17 Roberto Firminjo

18 Antuan Grizman

19 Aleksandër- Arnold

20 Pierr Emerik Aubamejang

20 Dushan Tadiç

22 Son

23 Hugo Loris

24 Mark Andre Ter Shtegen

24 Kalidu Kulibali

26 Karim Benzema

26 Georgino Vijnaldum

28 Zhoao Feliks

28 Markinjos

28 Roni Van De Bek

TË GJITHA ÇMIMET: 

“Yachine Trophy”, portieri më i mirë për vitin 2019: 

– Alison Beker

Related posts

E BUJSHME/ REALI ofron 180 milionë, CHELSEA kërkon një “MAL ME PARA” për HAZARDIN

Isa.Autor

LIVE/ MODRIC “fundos” Argjentinën me një “KRYEVEPËR” (VIDEO)

Isa.Autor

Bayern Munich i pamëshirshëm, Dortmund e pëson keq

Sadik.Autor

Leave a Comment