Futboll Sport

“E UROJ FITUESIN”/ Sadio Mane kërkon falje për mungesën në ceremoninë e “Topit të Artë”

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka kërkuar falje që nuk mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për “Topit të Artë” që u zhvillua mbrëmjen e së hënës në Paris.

27-vjeçari Sadio Mane u radhit i katërti në garën për këtë çmimin prestigjioz ku triumfoi Lionel Messi, ndërsa në vendin e dytë dhe të tretë u renditën respektivisht Virgil Van Dijk dhe yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo.

“Përshëndetje të gjithë, jam Sadio Mane. Do të kisha dashur shumë të kisha qenë atje me juve, por fatkeqësisht e pata të pamundur shkaku i axhendës time, sepse e kam një ndeshje këtë të mërkurë”, ka thënë Mane.

“E uroj fituesin. Do të tentoj të jem atje dhe ndoshta edhe ta ngre Topin e Artë. Shihemi së shpejti, mirupafshim”, tha ai.

Related posts

John Guidetti: Suedia e vitit 1994, është modeli ynë

Sadik.Autor

DËSHPËRIM i madh tek SERBËT/ Tadiç: Jam i shetësuar se na mundën SHQIPONJAT…

Isa.Autor

ÇUDIA VJEN NGA KAMPIONATI AUSTRIAK/ Portieri hutohet nga skema e kundërshtarit, shikoni golin që pëson (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment