Futboll Sport

U ELIMINUAN NGA CHAMPIONS/ Kampionët holandez mposhten edhe nga një 18-vjeçar (VIDEO)

Duhet të ishte një ndeshje e madhe, sidomos duke parë formën e dy skuadrave dhe mometin, por sidomos renditjen! Kështu ishte! Edhe pse, munguan golat dhe emocionet e mëdha, por në fund dhuroi një befasi, pasi AZ Alkmaar shpërbleu dekorin fantastik të publikut, duke realizuar me të riun e talentuar Myron Boadu, i cili është pjesë e Akademisë.

Vetëm 18 vjeç, futbollisti i Alkmaar ka shtangur kampionët e Holandës, që brenda pak ditësh pësojnë dy disfata, pasi u eliminuan edhe nga Champions League. Tashmë, AZ e barazon në krye të renditjes, ndërsa në vend të tretë qëndron Ëillem II, skuadra që e mundi Ajaxin përpara një jave.

Related posts

NUK KA SURPRIZA/ Ja kush zgjidhet GOLI më i bukuri i javës në Champions League

Isa.Autor

NË PRITJE TË TAKIMIT ME PANUÇIN/ Arbëreshi nga Argjentina humbet penallti dhe feston me trofe (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Real mëson nga gabimet e Barçës, “blindon” të ardhmen me klauzola marramendëse

Q.Autor

Leave a Comment